BRISOT IMX EMPOROKARTA Πρωταθλητής Ελλάδος Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΙΜS - IMX 38 2003

Θριαμβευτική η επιτυχία του σκάφους Brisot IMX Εμποροκάρτα με κύριο χορηγό την Emporiki Bank στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα IMS - IMX 38 (σκάφη ίδιας κατηγορίας) που φέτος διοργάνωσε ο Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Πειραιά στον Σαρωνικό 2 - 5 Οκτωβρίου.

Στον εξαιρετικά απαιτητικό αυτόν αγώνα συμμετείχαν 21 σκάφη, εκ των οποίων τα δύο αγωνίστηκαν με χορηγία της Emporiki Bank. Τα 21 αυτά σκάφη ήταν χωρισμένα σε 2 κατηγορίες και στα πληρώματα τους συμμετείχαν οι πλέον έμπειροι και καταξιωμένοι Έλληνες ιστιοπλόοι με συνθήκες που αποτελούνταν από όρτσα πρίμα και μικρό-μεγάλο offshore συνολικής απόστασης 40 ν. μ..

Οι θέσεις που κατέλαβε συνολικά στις 8 κούρσες του Πρωταθλήματος το σκάφος Brisot IMX Εμποροκάρτα με κυβερνήτη τον Πέτρο Πετρίδη είναι οι εξής: 4 πρώτες θέσεις, 2 δεύτερες θέσεις, 1 τρίτη θέση και 1 πέμπτη θέση.

Τελική κατάταξη:
1ος στο σύνολο και 2ος στην κατηγορία ΙΜS.
Πρωταθλητής Ελλάδος για το 2003 στην κατηγορία IMX 38.

Η Emporiki Bank, ευχαριστεί θερμά και συγχαίρει τον κυβερνήτη και τα μέλη του πληρώματος που με την υποστήριξή της κατέκτησαν τον τίτλο του Πρωταθλητή Ελλάδος 2003.